A+ A A-

OTYŁOŚĆ TO NIE MÓJ WYBÓR, LECZ CHOROBA !

  • Napisane przez  Marcin S.

kobieta puszystaNajnowsze badania przeprowadzone na osobach puszystych są przełomowe i pozwalają stwierdzić dlaczego na świecie jest coraz więcej osób z otyłością. Ten problem dotyka nie tylko Amerykanów, ale coraz więcej Europejczyków. Postrzeganie osób puszystych przez większość osób jest takie, iż uważają, że osoby z nadwagą to zwyczajnie ludzie, którym nie chce się ruszać, nie mają umiaru w jedzeniu, a wręcz uwielbiają wiecznie obżerać się. Tymczasem niedawno przeprowadzone badania pozwalają postawić tezę, iż jesteśmy dalecy od takiego obrazka, a prawdziwym powodem otyłości jest nieodpowiednia flora bakteryjna w naszym ciele.

 

FLORA BAKTERYJNA. CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

flora bakteryjnaNiewiele osób wie, że w naszym ciele, a zwłaszcza w układzie pokarmowym egzystuje ogromna liczba bakterii odpowiedzialnych za trawienie. Bakterie te określane są często jako "mikroflora" lub "mikrobiom". Owe bakterie "żyją" w nas na zasadzie symbiozy, bo my dostarczamy im pokarm, a one z kolei spełniają bardzo pożyteczne funkcje jak fermentacja, czy wspomaganie systemu odpornościowego, regulacja pracy jelit, wytwarzanie witamin i produkcja hormonów.

Liczba ludzi otyłych na całym świecie gwałtownie rośnie. Trudno jest uwierzyć w to, że wszystkie społeczeństwa są identyczne, że ich życie polega dokładnie na tym samym, czyli obżeraniu się i brak aktywności fizycznej. Dlatego naukowcy zajęli się tym tematem dogłębniej i stwierdzili, że ludzie są puszyści ponieważ odpowiedzialna jest za to flora bakteryjna!

 

Od dawna wiadomo było, że za otyłość odpowiedzialne są geny. Pewnikiem było również, że ludzie są otyli przez szybko powstającą tkankę tłuszczową, ale dziś do kolejnych powodów powstawania nadwagi dołączono problem z mikroflorą.

lekarz dla puszystych

Aby się upewnić Duńscy naukowcy przeprowadzili szereg badań, w wyniku, których powstały następujące wnioski:

  • Istnieje znacznie większe ryzyko zachorowania na choroby związane z metabolizmem (cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby wątroby) u osób, które mają małą ilość bakterii jelitowych
  • brak ośmiu podstawowych bakterii jelitowych bardzo istotnie wpływa na florę jelitową
  • jeżeli nasza flora jelitowa jest uboga, to mamy większą skłonność do nadwagi

Oznacza to tak na prawdę, że za CHOROBĘ JAKĄ JEST OTYŁOŚĆ ODPOWIADA FLORA JELITOWA !

 

dieta dla puszystychBadania w tym temacie przeprowadzili również Francuscy naukowcy, którzy na 3 miesiące poddali osoby puszyste diecie opartej na owocach, warzywach i błonniku. W wyniku jej zastosowania okazało się, że osoby puszyste zgubiły kilogramy, ale przede wszystkim znacznej poprawie uległa ich flora jelitowa.

 

Na OTYŁOŚĆ nie powinno więc patrzyć się jak na obżarstwo, lecz POWINNA BYĆ POSTRZEGANA JAKO CHOROBA. A idąc za tym dalej nikt nie powinien obwiniać osób puszystych, a raczej spoglądać na nie przychylnym okiem, bo mają do tego prawo. Osoby szczupłe nie powinny więc myśleć o puszystych z uprzedzeniem, tak jak nikt nie myśli źle o osobach z innymi chorobami.

NIE OZNACZA TO, ŻE PROPAGUJEMY PUSZYSTOŚĆ I OSOBY OTYŁE. STARAMY SIĘ JEDYNIE PROPAGOWAĆ IDEĘ, ŻE PUSZYŚCI MAJĄ SWOJĄ GODNOŚĆ I PRAWA !

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 sierpień 2017 20:10
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Wyświetlony będzie wyłącznie Twój komentarz i nazwa, natomiast adres e-mail pozostanie ukryty
KOMENTARZE Z PODANĄ STRONĄ INTERNETOWĄ NIE BĘDĄ WYŚWIETLANE !!!

Powrót na górę