A+ A A-

Sód i otyłość, czy to możliwe?

  • Napisane przez  Marcin S.

SÓD = OTYŁOŚĆ!

Mówiąc o napojach gazowanych przygotowanych na bazie sodu większość osób wie, że niszczą one szkliwo i nic poza tym. Tymczasem okazuje się, że ma on niewiarygodny wpływ na to jak wyglądamy i ściśle łączony jest z nadwagą. Oczywiście lobby producentów napojów próbuje temu przeczyć i prezentuje swoje produkty jako równie zdrowe jak woda, lecz nie dajmy się temu zwieść i bądźmy ostrożni!!!

Kiedy widzimy osobę otyłą wychodzącą z dowolnego Fast Food’u, natychmiast nabieramy przekonania, że to jest właśnie efekt obżarstwa niezdrową żywnością. Niestety ten stereotyp będzie jeszcze długo funkcjonować, chociaż prawda jest taka, że osoby otyłe niezbyt często korzystają z tego typu restauracji. Zjadając frytki, czy hamburgera nie przybędzie nam sporo kilogramów, o ile zrezygnujemy z popijania napojami zawierającymi sodę, czyli na przykład Colą. Sód jest ostatnio najczęściej wskazywana, gdy mówi się o przyroście masy.

 

OTYŁE DZIECI

cukier i nadwagaCoraz częściej widzimy otyłe dzieci, które zamiast jabłka, czy gruszki z domu wolą w sklepikach szkolnych kupić batona, chipsy i słodki napój gazowany. Ten sposób odżywiania sprawia, że uzależniają się one od cukru i sodu. Sód i cukier wpływają na nasz mózg w ten sposób, że z jednej strony uwalniane są hormony szczęścia, a z drugiej mamy coraz większą ochotę na nie. Oczywiście dostarczą energii, gdy na śniadanie wypijemy sok pomarańczowy, czy szklaneczkę coli, lecz w ten sposób sprzyjamy rozwojowi różnych chorób, które prędzej, czy później rozwiną się. Ogromne lobby producentów tego typu napojów stara się zatuszować niekorzystne działanie ich produktów. W reklamach pojawiają się one jako te, dzięki którym mamy chęć do działania. Budzą tylko i wyłącznie pozytywne skojarzenia, odwracając uwagę od działania szkodliwego.

 

SÓD I OTYŁOŚĆ

Wiele krajów już zdecydowało się na wprowadzenie wyższego podatku od napojów gazowanych. W związku z walką z otyłością wprowadzono dodatkowe opłaty, a wkrótce na opakowaniach pojawią się dodatkowe etykiety informujące o szkodliwym działaniu. Najwięksi światowi producenci oczywiście próbują walczyć umieszczając informacje wprowadzające w błąd. Jak na przykład „Zero cukru”. Usunięcie cukru z produktu wcale nie oznacza, że jest on zdrowy, bowiem nadal w nim jest mnóstwo sodu. Oczywiście nie ma co demonizować, bowiem śladowe ilości i wypijanie puszki coli od czasu do czasu zbytnio nam nie zaszkodzi, lecz jeżeli stanie się ona naszym podstawowym napojem, możemy być pewni, że będzie ona przyczyną naszej nadwagi.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 sierpień 2017 20:06
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Wyświetlony będzie wyłącznie Twój komentarz i nazwa, natomiast adres e-mail pozostanie ukryty
KOMENTARZE Z PODANĄ STRONĄ INTERNETOWĄ NIE BĘDĄ WYŚWIETLANE !!!

Powrót na górę