A+ A A-

Skóra bez skazy

meseczka dla kobiety puszystejJak kobiety puszyste powinny dbać o skórę?

Gdy tylko zaniedbamy naszą skórę natychmiast stanie się ona szorstka i będzie szybciej starzeć się. Są jednak sposoby, by wyglądała ona na świeżą, odpowiednio nawilżoną i młodą.

Wydawałoby się, że wystarczy zadbać o skórę twarzy, by zachować młody wygląd. Nic bardziej mylnego. Pamiętajmy o całym naszym ciele, a w szczególności o ramionach, szyi, dekolcie i dłoniach.

GŁADKIE RAMIONA

krem na ramiona dla puszystychNasza skóra na ramionach jest przeważnie chropowata i pokryta drobnymi krostkami. Przyczyną ich powstawania jest rogowacenie skóry. Dzieje się tak ponieważ nie dostarczamy naszemu organizmowi wystarczającej ilości witaminy A, która odpowiedzialna jest za odnowę naskórka. Aby temu zapobiec powinnyśmy przede wszystkim wyposażyć się w balsamy do pielęgnacji ciała, dzięki którym nasza skóra odzyska gładkość i jędrność.

 

KURZE ŁAPKI

krem pod oczy dla puszystychSkóra pod oczami jest znacznie cieńsza niż w pozostałych miejscach na twarzy. Mocno świecące słońce i mimika twarzy sprawiają, że naskórek w tym miejscu jest najbardziej podatny na powstawanie zmarszczek. Poza tym skóra w tym miejscu zawiera znacznie mniej kolagenu i elastyny, które jak wiemy czynią skórę bardziej elastyczną. Aby naskórek wyglądał na jędrny i elastyczny powinien mieć dostarczoną sporą dawkę tych naturalnych budulców skóry. W tym celu stosujmy systematycznie kremy z żeńszenia, które mają właściwości odmładzające skórę.

 

RATUJ SZYJĘ PRZED ZMARSZCZKAMI

szyja kobiety puszystejSkóra na szyi najczęściej ulega wysuszeniu i tworzą się zmarszczki. Dzieje się tak, ponieważ w tym miejscu naszego ciała jest mało gruczołów odpowiedzialnych za wydzielanie łoju. Gruczoły łojowe mają za zadanie natłuścić naskórek, lecz skoro na szyi jest ich niewystarczająca ilość, to nasze wysyłki powinny być skoncentrowane właśnie na natłuszczeniu tego miejsca. Aby zminimalizować tworzące się bruzdy na szyi czyli zmarszczki wykorzystajmy kremy nawilżające. Mogą to być te same kremy, które stosujemy do pielęgnacji twarzy.

 

DEKOLT

pielęgnacja biustu dla puszystychGdy Twoja skóra na dekolcie nie jest tak miękka i elastyczna jak być tego chciała, to znak, że naskórek domaga się wygładzających środków. Szczególnie polecane są tu kosmetyki z dodatkiem owoców. Składniki roślinne wspomagają wytwarzanie włókien kolagenowych odpowiedzialnych za nawilżenie, a to z kolei przeciwdziała starzeniu się naskórka. Można w tym celu zastosować kremy AA Cosmetics z serii AA Technologia Wieku, które doskonale nawilżają i pielęgnują.

 

DŁONIE

dłonie puszysteNasze dłonie również wymagają fachowej opieki, ponieważ zaniedbane stają się szorstkie i nieprzyjemne.

Wydawałoby się, że dłonie niszczą się głównie pod wpływem detergentów, lecz to nie jedyne środki które mają na nie niekorzystny wpływ. Paradoksalnie to woda bardzo często odpowiedzialna jest za wysuszenie naskórka dłoni. Dlatego po każdym myciu dłoni powinnaś posmarować ręce kremem z dodatkiem aloesu, który świetnie nawilża lub z dodatkiem alantoiny regenerującej naskórek. Latem kiedy jesteśmy narażone na działanie promieni słonecznych stosuj preparaty z filtrami UVA i UVB

 

ZADBAJ RÓWNIEŻ O NOGI

 pielęgnacja nóg dla puszystychPo każdej kąpieli, czy po depilacji nasza skóra jest szorstka i wysuszona. To czyni, że nasz naskórek łuszczy się. Szczególnie narażone na to są łydki oraz uda. Aby temu zapobiec stosuj balsamy po kąpieli bogate w kwas hialuronowy. Dzięki jego cudownym właściwościom odmładzającym Twoja skóra będzie odpowiednio nawilżona. Dobrze byłoby również gdyby Twój balsam był z dodatkiem witamin z grupy B, które aktywują syntezę włókien kolagenowych oraz witamin z grupy E doskonale odżywiających skórę.

 

źródło zdjęć:

rue-du-bien-etre.com / topsante.com / fior-beaute-nature.com / lametropole.com / purevoyance.com

 

Skomentuj

Wyświetlony będzie wyłącznie Twój komentarz i nazwa, natomiast adres e-mail pozostanie ukryty
KOMENTARZE Z PODANĄ STRONĄ INTERNETOWĄ NIE BĘDĄ WYŚWIETLANE !!!

Powrót na górę