A+ A A-

Makijaż kobiety puszystej

makijaż kobiety puszystejJak kobiety puszyste powinny przygotowywać makijaż?

Każda z nas jest inna i ma indywidualne cechy charakterystyczne swojej twarzy. Aby przygotować dobry makijaż powinnyśmy nauczyć się jak podkreślać nasze atuty, zatuszować drobne wady. W tym calu należy pozyskać wiedzę jak bawić się kolorami, by wydobyć z naszej twarzy te najlepsze cechy. Jesteśmy puszyste i nasze twarze przeważnie są nieco bardziej owalne niż osób szczupłych. Przeczytaj poniższe rady, a dowiesz się jak sprawić, by nasza twarz nabrała kolorytu i kształtów bardziej podłużnych.

SŁABE I MOCNE STRONY TWARZY OSOBY PUSZYSTEJ

 

Przede wszystkim musimy najpierw zdać sobie sprawę z tego, że nasza twarz jest owalna. Jak ją rozpoznać? Zwróćmy uwagę na trzy podstawowe cechy, które decydują o tym czy twarz jest owalna czy smukła:

Po pierwsze kości policzkowe nie są zbyt widoczne

Po drugie mało zaznaczony podbródek

Po trzecie pełne policzki

 

Jedno jest pocieszające. Twarz osoby puszystej ma tę zaletę, że nie uwidaczniają się tak szybko zmarszczki. Dziecięcy wyraz twarzy, gładka skóra i mniej widoczne znaki upływu czasu, to cechy, które z łatwością przychodzą osobom puszystym.

ZALETY: linie twarzy harmonizują ze sobą i nadają krągłościom seksowny kształt

WADY: kłopot z podkreśleniem cech twarzy zwłaszcza w dolnej części

 

 

Przedstawimy więc kilka sztuczek mających na celu wymodelowanie twarzy, nadaniu jej odpowiednich kształtów poprzez cienie i światło.

 

JAKIE CECHY POWINNIŚMY PODKREŚLIĆ W TWARZY OKRĄGŁEJ? JAK NADAĆ JEJ ODPOWIEDNI WYGLĄD?

makijaż dla puszystychPomysł jest prosty. Należy zaakcentować cechy szczególne twarzy poprzez cienie, by na nowo utworzyć jej kształt i wygląd.  Najbardziej istotnym zamierzeniem jest tutaj, by ujednolicić ogólne tło i naszą cerę. Ogólnie mówiąc na twarzy kobiety puszystej nie występują strefy zacienione. Dlatego tak ważne jest, by użyć odpowiedniej techniki mającej na celu uwidocznienie np. kości policzkowych czy podbródka.

W tym celu należy użyć delikatnego pudru lub kremu lekko ciemniejszego niż twoja skóra i narzucić go na miejsca zacienione, czyli:

podbródek

kości policzkowe

wydrążenia powiek

skronie

Dzięki temu uzyskamy pogłębienie cech naszej twarzy, utworzymy cienie i nakreślimy odpowiedni kształt.

 

JAK PODKREŚLIĆ WYGLĄD KOBIETY PUSZYSTEJ BIORĄC POD UWAGĘ RÓŻNE KARNACJE? JAKICH KOLORÓW UŻYWAĆ W ZALEŻNOŚCI OD TEGO CZY CERA JEST JASNA CZY CIEMNA?

Podstawowym efektem, który musimy uzyskać, to odpowiednie cienie i światło. W każdej twarzy są miejsca zacienione i miejsca odbijające światło. W zależności od cery nasza twarz albo uwidacznia zbyt dużo cieni (taki efekt występuje przy ciemnej karnacji) albo wręcz odbija światło (kiedy nasza karnacja jest bardzo jasna). W przypadku pierwszym należy wręcz rozjaśnić miejsca zacienione, a w drugim nieco przygasić. Nasze działania stosujemy nadając nowy kształt policzkom, szyi (aż do podbródka) i skroniom.

 

KOLOR PODKŁADU POWINIEN WSPÓŁGRAĆ Z TWOJĄ SKÓRĄ?

tusz dla puszystejPodkład pod makijaż jaki chcemy zastosować powinien o ton różnić się od naszej cery. Ogólne tło naszej twarzy nie powinno mocno odbiegać od naszej cery, bo w zestawieniu z szyją, rękoma itd. nie może być zbyt dużego kontrastu.

SZMINKA DO UST: Jeżeli twoja skóra jest jaśniejsza, to wybierając kolory pastelowe możemy spodziewać się efektu odświeżenia skóry. Można również nieco zintensyfikować nasze działania stosując ciemniejsze kolory dla podkreślenia efektu. Natomiast jeżeli twoja skóra jest ciemniejsza, to możesz pozwolić sobie na skorzystanie z kolorów nieco żywszych. One same w sobie już kontrastują z twoją ciemną karnacją.

 

BRWI. JAK NADAĆ IM KSZTAŁT? POWINNY BYĆ SZEROKIE CZY WĄSKIE?

Generalnie hołdujemy zasadzie, że brwi powinny mieć naturalny kształt. Polecamy ewentualnie zabieg, który ma na celu delikatne podcięcie brzegów, by nadać brwiom kształt prostej linii. Brwi obłe raczej obciążają powieki.

Jeżeli nasze brwi są zbyt krótkie lub zbyt chaotyczne możemy użyć jasny ołówek lub cień pod oczy, by nadać im odpowiedni kształt.

 

JAK POWIĘKSZYĆ OCZY W ZALEŻNOŚCI OD KOLORU?

Technika jest jedna i stosuje się ją niezależnie od tego jaki mamy kolor oczu. Aby wydobyć kolor naszych oczu musimy zastosować kolor uzupełniający, czyli taki, który jest przeciwny do naszego koloru.

Oczy niebieskie: powinny być podkreślone przez różne odcienie fioletu, szarości, karmelu lub moreli

Oczy zielone: podkreślimy swoje oczy wykorzystując kolor liliowy, purpurowy, kasztanowy

Oczy brązowe: Panie z takimi oczami mają największe szczęście, bo mogą sobie pozwolić na wszystkie kolory z całej palety barw z wyjątkiem zimnej szarości

Oczy piwne: polecamy odcienie brązu, bakłażan, ciemniejsze odcienie zieleni

 

USTA GRUBSZE / USTA CIEŃSZE. JAK TO ZROBIĆ?

ustaAby uzyskać efekt pełniejszych lub mniejszych ust należy wykorzystać ołówek do podkreślania warg, który powinien być nieco jaśniejszy niż moja skóra. Należy przerysować obramowanie warg, lecz tak aby były symetryczne. W ten sposób możemy nakreślić ich nowy kształt prowadząc linię powyżej (przy powiększeniu ust) albo poniżej (przy pomniejszeniu ust) naturalnych konturów warg. Potem należy wypełnić usta szminką lub błyszczykiem w taki sposób, aby nie przekroczyć nakreślonej wcześniej linii.

Umieszczając błyszczyk na środku dolnej wargi wzmacniamy dodatkowo efekt wpuszczenia światła i przez to usta wydają się być pełniejsze.

Jakie kolory szminki w zależności od karnacji?

Osobom z ciemną karnacją polecamy kolory ciepłe, natomiast Panie o jasnej karnacji zachęcamy do używania takich kolorów jak róż, łosoś, brzoskwinia itd.

Pamiętajmy też o kolorze naszych włosów. Jeżeli odcień naszych włosów jest nieco rudawy, brązowy, to zdecydowanie korzystniej będziemy wyglądać nakładając na usta takie kolory jak pomarańczowy, odcienie brązu itd.

 

JAKICH BŁĘDÓW NIE POPEŁNIAĆ BĘDĄC OSOBĄ PUSZYSTĄ Z OWALNĄ TWARZĄ?

W wielu przypadkach osoby puszyste mają nieco zaróżowioną twarz od polików aż po skroń. Nakładając makijaż powinniśmy zwrócić uwagę na to, by rumieńce nie wychodziły powyżej źrenic.

Druga równie ważna zasada, którą do serca powinny sobie wziąć kobiety puszyste mówi, że brwi nie powinny być zaokrąglone, bo to powoduje efekt jeszcze większej twarzy.

 

JAK UTRZYMAĆ MAKIJAŻ PRZEZ CAŁY DZIEŃ?

podkład do makijażuAby nasz makijaż utrzymać w dobrej kondycji przez cały dzień należy nanieść dużą ilość pudru tuż zaraz po nałożeniu podkładu. Pozwoli on utrwalić podkład i zapobiegnie "zsuwaniu się" makijażu. Najbardziej skuteczny będzie taki, który określany jest jako Translucide np. z firmy L'Oreal - rozświetlający i dodatkowo wyposażony w witaminę C. Jest on bardzo skuteczny zwłaszcza latem. Jest lekki, nawilżający, nie widać go na twarzy (o ile dobierzemy do koloru naszej skóry) i nie spływa.

 

 

 

DODATKOWE SZTUCZKI, BY ZABIEG NAKŁADANIA MAKIJAŻU POWIÓDŁ SIĘ

  • Dobrym sposobem na długotrwały efekt makijażu jest nałożenie pudru na całą twarz na zakończenie (po nałożeniu na czystą skórę podkładu).
  • Jeżeli nie mamy naturalnych rumieńców na twarzy dobrze jest nałożyć nieco różu, aby uwydatnić kości policzkowe.
  • Nałożenie tuszu na rzęsy doda efektu szeroko otwartych oczu
  • Można nałożyć szminkę lub błyszczyk na usta, by dodać uroku i powabu
  • Makijaż powinien być zrównoważony. Jeżeli postanowimy nanieść na usta bardziej intensywne kolory, to makijaż wokół oczu również powinien być żywszy, natomiast jeżeli chcemy uniknąć kontrastów, to zarówno usta, poliki i oczy powinny być jednakowo stonowane
  • jeżeli nasz budżet jest

 

Skomentuj

Wyświetlony będzie wyłącznie Twój komentarz i nazwa, natomiast adres e-mail pozostanie ukryty
KOMENTARZE Z PODANĄ STRONĄ INTERNETOWĄ NIE BĘDĄ WYŚWIETLANE !!!

Powrót na górę