A+ A A-

Rajstopy dla puszystych. Trwałe, mocne i wygodne

  • Napisane przez  Marcin S.

rajstopy dla puszystych

Rajstopy dla puszystych

Oferta rajstop dla kobiet puszystych jest coraz większa. Dawniej producenci jakby nie zauważali tego typu kobiet i wprowadzali do swoich kolekcji produkty do 120 cm w biodrach. Trudno było znaleźć  większe, dlatego Panie najczęściej radziły sobie w ten sposób, że ktoś znajomy przywoził im duże rajstopy z Niemiec, Francji lub nawet ze Stanów Zjednoczonych.
Dziś na szczęście nie musimy już tak robić, bo w Polsce można już kupić rajstopy dla puszystych doskonałej jakości i w przystępnej cenie (na pewno konkurencyjnej w stosunku do tych zagranicznych).


Powinniśmy jednak zdefiniować czym powinny charakteryzować się rajstopy w dużych rozmiarach, by były komfortowe i przede wszystkim trwałe.


Bardzo łatwo jest wyprodukować rajstopy w małych rozmiarach (do 120 cm w biodrach), bowiem nie wymagają one specjalnej konstrukcji, bardzo mocno elastycznych przędz i specjalistycznych maszyn do ich produkcji. Te trzy czynniki są kluczowe do tego, by mogły powstać rajstopy o niestandardowych rozmiarach.

 

RAJSTOPY DLA PUSZYSTYCH - KONSTRUKCJA

rajstopy duże rozmiaryRajstopy w dużych rozmiarach,aby były trwałe muszą być wzmocnione w miejscach, które niejednokrotnie ulegają zniszczeniu. Jak wszyscy wiemy kobiety puszyste mają nieco większe pośladki. W tych właśnie miejscach rajstopy ulegają przetarciu lub przerwaniu i często zdarza się, iż nie zdążą ich założyć, bo zwyczajnie pękną. Dlatego stosuje się kliny (jeden duży lub dwa mniejsze) w części majtkowej, które mają za zadanie po pierwsze wzmocnić konstrukcję, a po drugie sprawić, by łatwo i wygodnie zakładało się je.

 

RAJSTOPY DLA PUSZYSTYCH - MATERIAŁY

rajstopy gatta duże rozmiaryGeneralnie kobiety lubią nosić rajstopy z przędz naturalnych jak bawełna, czy jedwab, bo jak wiadomo idealnie zapewniają skórze dostęp powietrza. Lecz niestety włókna naturalne z jednej strony nie są zbyt elastyczne i nie pozwalają uzyskać dużej rozciągliwości, a z drugiej rajstopy wykonane z nich są raczej grube i ciepłe. Nadają się więc głównie zimą. Aby uzyskać rajstopy cienkie stosuje się przędze z włókien sztucznych, gdzie głównie dominują nylony i poliamidy wzbogacone dodatkowo włóknem Lycra lub elastan. Z takich przędz można otrzymać materiał na tyle cienki i elastyczny, że będzie rozciągać się do znacznych szerokości.

 

RAJSTOPY DLA PUSZYSTYCH - MASZYNY

rajstopy kabaretki dla puszystychJeżeli mówimy o rajstopach dla puszystych, to nie możemy wykonać tak prostego zabiegu jak w przypadku odzieży, czyli stopniowanie rozmiarów. Odzież możemy powiększyć dodając większy wykrój i zszywamy elementy na zwykłych maszynach do szycia. Z rajstopami niestety nie możemy tak zrobić ponieważ standardowo rajstopy otrzymywane są z maszyn dziewiarskich, które mają ograniczoną szerokość ustawienia igieł. Natomiast rajstopy dla puszystych muszą być znacznie szersze i do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia dziewiarskie o znacznie większym rozstawie igieł.

Ostatnio zmienianywtorek, 03 maj 2016 11:05
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Wyświetlony będzie wyłącznie Twój komentarz i nazwa, natomiast adres e-mail pozostanie ukryty
KOMENTARZE Z PODANĄ STRONĄ INTERNETOWĄ NIE BĘDĄ WYŚWIETLANE !!!

Powrót na górę